16.10.2014

ITR NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH INNOWACYJNOŚCI TAIPEI 2014

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Technologii  INST 2014Taipei/Tajwan, 18-21 wrzesnia 2014

 

10 jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów  INST 2014 zakończyła się 21 września 2014 r. Targi odwiedziło ponad 100 000 zwiedzających. Potwierdza to tezę, że wynalazki i innowacje są głęboko zakorzenione w kulturze tajwańskiej. W tym roku zaprezentowano 2000 wynalazków z 15 krajów świata. Podczas ceremonii rozdania nagród Jury przyznało łącznie 522 nagrody:15 Platynowych Nagród, 153 złote medale, 153 srebrne oraz 201 brązowych.  

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się Pawilony Międzynarodowe m.in. Pawilon Polski prezentujący wynalazki i innowacje polskich jednostek sfery nauki oraz firm. Udział polskich jednostek organizowany był pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Rady Głównej Instytutów Badawczych. Eurobusiness-Haller  we współpracy z Fundacją Haller Pro Inventio zaprezentował 14 polskich wynalazków polskich jednostek badawczych.

Z pośród 2000 wynalazków prezentowanych na targach, 26 % zostało wyróżnionych przez jury medalami. Wynalazki polskie promowane przez Eurobusiness-Haller zostały bardzo wysoko ocenione uzyskując liczne odznaczenia, medale i nagrody specjalne w tym:

·          3 honorowe nagrody jury targów INST (Honorable Mention)

·          4 medale złote

·          4 medale srebrne

·          3 medale brązowe

·          1 nagroda specjalna jury targów- PUCHAR RAISING STAR

·          10 nagród specjalnych od delegacji zagranicznych w tym m. in z Tajwanu, Korei,  Włoch i innych.   

Opiekę nad Pawilonem polskim sprawowało Warszawskie Biuro Handlowe w Taipei.

Przedstawiciel Biura przez cały okres trwania targów przebywał na terenie Pawilonu Polskiego udzielając wsparcia wystawcom. Warszawskie Biuro Handlowe zorganizowało również spotkanie dla wystawców z Polski w swojej siedzibie.

Stoisko Instytutu cieszyło się ogromnym zainsteresowaniem ze strony zwiedzających, jury oraz mediów. Pragniemy poinformować Państwa , że na tegorocznych targach wynalazczości na Tajwanie warszawski Instytut Tele‐ i Radiotechniczny otrzymał następujące wyróżnienia:

za Programowalny sterownik polowy do inteligentnych sieci elektroenergetycznych Smart Grid- MUPASZ 710 plus:

  • ZŁOTY MEDAL
  • NAGRODA SPECJALNA- MEDAL I DYPLOM OD WORLD INVENTION INTELLECTUAL PROPERTY ASSOCIATION
  • NAGRODA SPECJALNA – DYPLOM KOREA INVENTION PROMOTION ASSOCIATION

za Wielkolaboratoryjne modułowe urządzenie do utylizacji odpadów niebezpiecznych:

  • ZŁOTY MEDAL

Sukcesy polskich wystawców to wynik wielu lat pracy oraz ogromnego wysiłku i zaangażowania wielu osób i firm. Na targach zaprezentowaliśmy efekty tej pracy ‐ wynalazki już bardzo zaawansowane, w końcowym etapie trudnej drogi od pomysłu do przemysłu, po próbach, badaniach, po wdrożeniach pilotażowych, jak również gotowe do przemysłowych wdrożeń oraz do szerokiej komercjalizacji.