02.12.2015

ITR NA BRITISH INVENTION SHOW BIS LONDON 2015

 

W dniach 21-24 października 2015 w Barbican Exhibition Centre w Londynie odbyła się 15 edycja Międzynarodowych Targów Wynalazczości BIS 2015. W tym roku polska delegacja wzięła udział w targach po raz drugi. Udział polskich wystawców został wsparty przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Polskiej w Londynie oraz Fundację Haller Pro Inventio.

Targi BIS organizowane są co roku, w samym sercu Londynu, w Centrum Wystawienniczym Barbican Exhibition Centre. Misją targów jest łączenie innowacyjności z przedsiębiorczością. Targi tworzą idealne warunki umożliwiające wystawcom profesjonalną prezentację i promocję produktów. Prezentacja wynalazków podczas targów BIS to pierwszy krok do nawiązania kontaktów biznesowych z producentami, inwestorami oraz podmiotami zainteresowanymi współpracą.  

W roku 2015 podczas 4 dni targowych prezentowane były wynalazki z całego świata. Poza wystawcami z Wielkiej Brytanii w tegorocznej edycji targów wzięli udział wynalazcy z: Chin, Chorwacji, Indii, Iranu, Malezji, Mołdawii, Filipin, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Tajwanu, USA oraz z Polski. Ogółem na targach zaprezentowano 200 wynalazków.

Polskie wynalazki z Instytutu Tele-i Radiotechnicznego odniosły ogromny sukces otrzymując trzy wysokie wyróżnienia:

- Puchar przyznany pzez delegację Iranu za:

„Rodzina nowatorskich przetworników prądowych PCB o wysokiej dynamice i liniowości oraz innowacyjnej konstrukcji umożliwiającej łatwy montaż.”

- Złoty medal za:

„Rodzina nowatorskich przetworników prądowych PCB o wysokiej dynamice i liniowości oraz innowacyjnej konstrukcji umożliwiającej łatwy montaż.”

 - Złoty medal za:

„System SEM - rodzina modułowych sterowników GSM SMART GRID  .”

Zdjęcia nagród oraz wyróżnień znajdziecie Państwo w dziale " Nagrody i wyróżnienia".