10.05.2017

ITR NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE WYNALAZKÓW INNOVA BARCELONA

W sobotę 6 maja zakończyły się Międzynarodowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii INNOVA BARCELONA 2017. Była to bardzo udana, profesjonalnie zorganizowana impreza promująca wynalazki z Hiszpanii i wielu innych krajów świata, m.in. z Francji, Rosji, Tajlandii, Iranu, Arabii Saudyjskiej, Kamerunu, Chorwacji, Malezji, Włoch. Targom towarzyszyły liczne imprezy biznesowe: międzynarodowe rozmowy B2B oraz liczne konferencje i panele dyskusyjne omawiające zagadnienia związane z wynalazczością, np. finansowanie innowacji, rentowność własności intelektualnej, negocjacje umów, socjotechniki a promocja, przyszłość innowacji, rola startupów itp. Targi odwiedzili licznie przedstawiciele przemysłu i biznesu z wielu krajów świata.

W bieżącym roku na targach zostało zaprezentowanych 13 polskich wynalazków. Wszystkie polskie wynalazki zostały zgłoszone do oceny przez jury. W skład jurorów weszli specjaliści z branż prezentowanych na Targach, reprezentujący naukę i przemysł.

W czasie uroczystego ogłoszenia wyników Polskę reprezentował przedstawiciel Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie a stoiska polskie odwiedziła korespondentka Polskiego Radia.

Instytut Tele- i Radiotechniczny zaprezentował dwa innowacyjne rozwiązania, które zostały bardzo wysoko ocenione przez międzynarodowe jury. Ekspozycja naszego Instytutu cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zwiedzających jak i ekspertów i innych wynalazców prezentujących swoje innowacje.

Za rozwiązanie pt.: "Innovative Generation of Ultrasonic Systems in the E-diagnostics of a Vibrating System" – Instytut Tele- i Radiotechniczny otrzymał złoty medal z wyróżnieniem oraz nagrodę specjalną od Instytutu Badawczego Kolejnictwa z Rosji.

Za rozwiązanie pt.:” SEM system - system of modular controllers for GSM Smart Grid” – Instytut Tele- i Radiotechniczny otrzymał srebrny medal.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim twórcom zaprezentowanych wynalazków.