05.06.2012

ITR NA POZNAŃSKICH TARGACH ENERGETYCZNYCH EXPOPOWER 2012

Ponad 200 firm z 11 krajów zaprezentowało swoją ofertę w Poznaniu podczas szóstej edycji Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER  (8-10.05.2012). Tradycyjnie wśród wystawców obecni byli wiodący producenci i dystrybutorzy z branży elektroenergetycznej oraz najważniejsze izby i stowarzyszenia branżowe.

Instytut zaprezentował szeroką gamę swoich produktów m.in. :

- Sterownik polowy zintegrowany z zabezpieczeniami łukochronnymi, analizatorem jakości energii MUPASZ 710. Zintegrowanie funkcji pomiarowych, automatyki, sterowania i wszystkich zabezpieczeń w tym łukochronnego, rejestratora zdarzeń i zakłóceń z analizatorem jakości energii daje możliwość wyeliminowania kosztownych, wolnostojących analizatorów i upowszechnienie kontroli jakości energii, w każdym miejscu sieci energetycznej, przy minimalnych nakładach finansowych.
- Seria małogabarytowych sterowników polowych MUPASZ 101,900,901,902E.

1. MUPASZ 101 – przeznaczony jest do współpracy z cewkami Rogowskiego, pozwala to na znaczne obniżenie kosztów pola rozdzielczego, zastosowanie rozwiązania opartego na cewkach Rogowskiego obniża dwukrotnie koszt w stosunku do rozwiązania opartego na klasycznych przekładnikach.
2. MUPASZ 900 – zabezpieczenie nadprądowe z członem ziemnozwarciowym kierunkowym
3. MUPASZ 901 – przeznaczony jest do współpracy z klasycznymi przekładnikami prądowymi i napięciowymi,
4. MUPASZ 902E – zabezpieczenie wszystkich typów pól z funkcją pracy wyspowej. Umożliwia to stosowanie go w elektrowniach pozyskujących energie ze źródeł odnawialnych między innymi w elektrowniach wiatrowych, wodnych oraz biogazowniach,
5. MUPASZ 903 – sterownik polowy przeznaczony do ochrony pól silnikowych.

Tematyka targów EXPOPOWER odbywających się pod hasłem „Energetyka przyszłości – przyszłość energetyki" obejmowała wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej, maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, sterowanie i kontrolę, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie. Dopełnieniem była ekspozycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER, które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w tym samym terminie.

Z ekspozycją EXPOPOWER zapoznało się 8204 specjalistów z całego kraju. Wśród zwiedzających byli przedstawiciele biur projektowych, zakładów energetycznych, firm wykonawczych, hurtowni elektrycznych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, stowarzyszeń i instytucji z branży elektroenergetycznej i energii odnawialnej, spółdzielni mieszkaniowych, firm komunalnych, władz samorządowych, a także uczniowie i nauczyciele oraz studenci i wykładowcy szkół o profilu elektroenergetycznym.

 

Zapraszamy do obejerzenia galerii z targów